Kategorie: Erotika

Harem Mate

Harem MateJe to sotva půl roku, co jsem vám představil minulou hentai hru od studia Illusion, které nyní vydalo hru novou, harémově zaměřenou, jenž před svým vydáním nesla ze stran fanoušků tohoto žánru her mnohé předsudky a obavy. Jak tedy tento nový titul dopadl a co nového přinesl do světa 3D hentai her?

Předem upozorňuji, že je článek nevhodný pro osoby mladší 18 let. Pokud vám tedy 18 ještě nebylo, zvažte navštívení nějakého mého jiného článku. Varování jsem tedy učinil, jsem tímto okamžikem z obliga.


Dodatek ke studiu Illusion

Studio Illusion jako takové jsem představil již v článku o Artificial Academy 2. Zde bych chtěl říct něco málo k tomu, jakými cestami se tituly tohoto studia ubírají. Je tu víceméně hned několik cest, z nichž ta nejlepší a nejproslavenější je samozřejmě ta, jejíž tituly nesou v názvu magické slovo „Artificial“ (což znamená v hrubém překladu „umělý“). Do této kategorie spadají ty nejinteraktivnější tituly (Artificial Girl 2, Artificial Girl 3Artificial Academy, Artificial Academy 2), kde má hráč volný pohyb po mapě a nemusí se zde dostávat jen do hentai interakcí, ale může i normálně randit a prostě se zaměřit jiným směrem, než jakým se v základu hra ubírá. Pak je tu druhá rozrostlejší kategorie, jenž nese označení „Mate“ (čili tedy „společník“). Zde je to vůbec první School Mate, School Mate 2 (bohužel oproti jedničce s absencí jakékoliv úpravy postav, kromě přepínání účesů rovnou ve hře), trochu divné @Home Mate a teď konečně i Harem Mate. Rozdíl oproti „Artificial“ sérii je ten, že „Mate“ není simulací, tudíž žádná větší volnost ohledně toho, jak bude chtít člověk hrát, zde není. Tedy, ono se to ani doslova hrát nedá. Zbylé tituly, které do těchto kategorií nezapadají, jsem tak nějak uvedl již v minulém článku, čili teď se přesunu k samotnému Harem Mate, jenž je hlavním tématem tohoto článku.

O čem tedy Harem Mate je? Jak už název vypovídá, tento titul se zaměřuje harémovou cestou, kdy upoutávky slibovaly až extrémní počty, co se týče postav přítomných ve všemožných interakcích. Jelikož je vše ze série „Mate“ zaměřeno víceméně jen na hentai interakce, zde se nedá nic moc čekat. Samozřejmě, je tu zakomponován nějaký ten příběh, který ale obsahuje spleť (dozajista nezáživného) rozsypaného čaje s následovným postupem: První hrdinka - pár řádků - interakce. Druhá hrdinka – pár řádků – interakce. A takhle celkem u pěti. Špatně fungující tlačítko pro skipování dialogů je tak spíš bolestí. Ale je tím potřeba projít, aby se otevřely brány k tomu, co už je o něco záživnější.


Úprava postav

Ale než se zaměřím na samotné interakce, odkloním se velice důležitou cestou, která vede k úpravě postav. Tedy, jen ženských, kdy z mužských je na výběr zhruba nějakých 6, které mají víceméně stejný základ a jen se liší v obličeji. Pro ženské postavy je zde rovnou ve hře zabudovaný editor, který má víceméně stejné vlastnosti jako ten, co je v Premium Play Darkness. Postavu si zde lze přizpůsobit docela podrobně, co se hlavně její postavy jako takové týče. (Bohužel, luxus s podrobně upravitelným hrudníkem zde oproti AA2 není ani zdaleka.) Hlavní změnou je ale vzhled postav, který jde čistě „anime“ směrem a už se nejedná tedy o žádný jinak docela příjemný mix realističtějších postav s těmi fiktivními. Proto taky úprava obličeje je první věcí, se kterou si nelze nějak moc vyhrát. Co naopak potěší, je úprava vlasů, která je už plně přístupná, co se týče jednotlivých částí účesu. Takže si lze zvolit jak přední část, tak i zadní, všemožná prodloužení, atd. Kazem ale zůstává jedna věc… Nechápu, proč nejsou v Illusion schopni pro jednou dát dohromady vše dobré z minulých titulů. Mluvím o tom, že zde chybí nastavení výšky postavy, takže ve výsledku jsou všechny stejně vysoké a nelze si tak ve fantazírování upustit uzdu. Ohledně barev jako takových tu je zásadní problém, protože nevím, zda chtěli být v Illusion realističtější, ale třeba namíchat barvu očí je docela potíž a víceméně nelze dát nějakou výraznější ani co se vlasů týče. Barvy tak budou na postavě ve všech směrech trochu vyblitější.

Přejdeme k další z pozitivních částí. Konečně tu je totiž téměř plnohodnotný editor oblečení. Tedy, spíš než editor výběr toho, jaké části bude mít postava na sobě. V základu tu není zase nějak moc outfitů jako takových (i když budou jistě časem vycházet jako DLC), ani si nelze zvolit individuálně spodní prádlo. Ale detaily, jako punčochy, boty, či všemožné doplňky, které si už vybrat lze, tento fakt zachraňují. U některých předvolených outfitů si ale lze změnit velikost rukávů, či komplet dolní část (např. šortky místo sukně). Docela mi to z části připomíná editor oblečení v Musumakeup. Po této stránce dost dobré. 

Další věcí, která se dá nastavit a která je pro tento titul exkluzivní, tak určitý interiér. Vyberete si tak z několika částí nábytku, u kterých si i zvolíte, zda tam mají či nemají být. Sice to není o tom, že si přesně určíte, kde má jaký kus nábytku mít, ale vytvoříte si i tak pokoj dle vašich představ (nebo to nemusí být pokoj, ale klidně spíš takové „doupě“). Než se pustíte do hentai interakce, můžete najít i jistý pozér, taktéž stejně jako editor zabudovaný ve hře, který ale slouží víceméně jen pro to, abyste mohli postavě vytvořit profilovou kartu. Na výběr tu je z několika desítek póz, můžete měnit výraz postavy, úhel, pozici, ale samozřejmě i mapu na pozadí, rámeček, atd.



Hentai interakce

Jistě už mnozí čekáte na to nejhlavnější, tedy na hentai interakce, tak již nebudu zdržovat a pustím se do nich. Jakmile máte vytvořenou postavu a k ní případně i nějaké to oblečení (pokud si tedy už od začátku nevystačíte jen s hlavními hrdinkami, které jsou zobrazené v titulku) už vám nic nebrání v tom, abyste si vybrali jeden ze dvou stylů interakcí. Nebo spíš dvou základních stylů, ve kterých jsou ale ještě podvýběry. Zde se taky dostávám konečně k tomu, proč se tento titul jmenuje „Harem“. Zkrátka, v základní nabídce si můžete zvolit, na kolik mužských postav bude muset vaše hrdinka vystačit. Takže, je libo 6p? Není problém. Sice s narůstajícím počtem ubývá i poloh, ale i tak, třeba již zmíněné 6p bylo naposledy v RapeLay. Polohy se tedy mění dle toho, jaký styl interakce tu je. Ohledně jich samotných, taky se nejedná o žádný zázrak. Aspoň v tom smyslu, že jich moc není a mají vlastně jen dvě variace (před a po dovršení měřiče vzrušení). I tak, proběhla tu menší změna a není to zase taková klasika, takže pár poloh je trochu pozměněných, aby se pořád neopakovaly.  Což taky závisí na naladěnosti postavy (takže těch variací je nakonec i víc). Navíc, lze si i vybrat „kam to bude“, což je naopak revoluční. Toto samozřejmě platí hlavně pro 2p, kde je výběr logicky největší.

Pak je tu ještě druhá možnost takzvaného „harem“ módu, který se odemkne taky hned po dohrání „příběhu“ a tam teprve začíná ta pravá šílenost, na které tento titul staví. Pro tentokrát bude jen na jednom hrdinovi, aby zvládl až 6 dívčích postav najednou (které si samozřejmě můžete vybrat, z nichž první vybraná bude vždy v poloze ta nejhlavnější). Samozřejmě, zde to nekončí a lze na scénu naházet libovolné množství postav (osobně jsem zkusil 13 a už tak se to děsně lagovalo). Naprostá šílenost, která ale spočívá v tom, že maximálně může být na hrdinu 6 dívek a ty zbylé… no, jen pozorují, nicméně každá z nich trochu jinak (některé jen koukají, některé ne). Dost střelené, ale zajímavé, jak i na tak velký počet vždy zbyde nějaká role.

To bych se ale pomalu zapomněl dostat k dost důležité části a to k ovlivňování oděnosti postav během interakce. Tady je to vymakané, protože i přesto, že v editoru oblečení nebyla možnost volby spodního prádla, zde si jej sice nemůžete prohodit, ale stává se součástí možnosti ovlivnění, takže ať už dáváte přednost tomu, aby měla postava na sobě třeba jen vršek a zbytek ne, či už máte jiný typ fantazií, zde si jej můžete pár kliknutími splnit. Vyřešeno je inteligentně i přepínání aktivní postavy, takže v případě harem módu si oděnost můžete nastavit u každé postavy zvlášť. Toto opravdu chválím, protože ať už je to AA2, či jiný jinak dobrý titul, tak ten byl ve velké většině případů hlavně na toto nějakým způsobem omezen. Mužské postavy mají klasicky volbu oděn-neoděn, čili nic nového.

Samozřejmě, tato část se zdá být zábavná, ale víceméně se rychle ohraje. Pak vznikne následovný stereotyp - nastavit si postavu, hodit ji do interakce, akorát už jen proklikávat polohy a… třeba u toho jíst. Proto je zde ještě druhá možnost vyžití a to rozšířený pozér, který běží ve vlastní instanci a kde má člověk naprostou volnost ohledně své vlastní tvořivosti. Takže si lze vytvořit scénku, nasázet libovolný počet postav, každou si lze nastavit úplně do podrobna, kdy pro pózy buď fungují přednastavené hodnoty a nebo stačí uchopit body rozmístěné po modelu postavy a vytvořit si pózu vlastní. Víceméně hlavně na tomto tento titul staví a jedná se tím pádem o jakýsi hybrid mezi „Mate“ tituly a třeba PPD, či ořezanějším IW (Immoral Ward). Funkcí a tlačítek je zde vážně mnoho a vzhledem k tomu, že ještě nestihl vyjít žádný překlad, jsem sám neměl možnost tento pozér vyzkoušet víc dopodrobna.



Shrnutí

To jsem jmenoval víceméně samá pozitiva, takže shrnu i negativa. Trochu zklamal editor postav, který prostě nebude nikdy dokonalý. Ne, tvůrci prostě nemůžou dát dohromady, dejme tomu, třeba aspekty z AA2 a PPD, které by vytvořily dokonalý editor. Takhle si sice lze díky novému designu vytvořit postavu, ale žádné zázraky se nekonají. O vytvoření nějaké určité anime postavy si může člověk nechat víceméně jen zdát. To samé, že lidi mají různý vkus a pokus např. o loli postavu končí akorát tak, že vytvořená postava ve srovnání s ostatními vytvořenými postavami vypadá prostě stejně vyspěle. Tvůrci si navíc vybrali nový engine a to velice rozšířený Unity, což je na jednu stranu docela pokrok a ač se to na první pohled nezdá, graficky a technicky se hra dost povedla (konečně redukovaný clipping), nicméně to ztěžuje práci modderům zvyklým na původní originální engine, což taky mluví o tom, proč zatím ještě nevyšel ani jeden uncensor a už vůbec ne nějaký byť základní překlad (ačkoliv jsou to sotva dny, co hra vyšla).

Aktualizace: Venku je již jak odcenzurování, překlad, tak další módy, ačkoliv jich není tolik, kolik by člověk normálně očekával (zřejmě kvůli malé popularitě titulu).

Tak, či tak, hentai hra to špatná není. Má decentní editor postav s parádní volbou účesů, konečně pořádný editor oblečení, dobré a bohaté využití co se týče všech možných typů hentai interakcí a nechybí ani rozšířený pozér. Chybí sice ta větší hratelnost, ale pro ty, co u toho nepřichází trávit hodiny doslovným hraním, je to myslím docela příjemný titul, který ve výsledku zachránilo mnoho již jmenovaných a rozebíraných aspektů. Pokud vám tedy jde hlavně o ty interakce, případně máte chuť tvořit a design postav v „anime“ stylu je dle vašeho gusta, určitě po Harem Mate sáhněte. Nic lepšího z této kategorie zatím nenajdete.

Komentáře

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain