Kategorie: Erotika

Honey Select

Honey SelectUplynula už delší doba, co jsem naposledy psal o nějaké hře od Illusion, elitního japonského studia pracujícího čistě na sexuálně orientovaných hrách pro dospělé. Mezitím stihly vyjít dva nové tituly, z nichž jeden, ten nejnovější, si vezmu na paškál nyní. A dle nadpisu se chystám představit něco pro tentokrát opravdu vyladěného, což v případě onoho studia od jisté doby moc často neplatilo.

Nápady tvůrcům očividně nedochází. Zatímco předminule to bylo Sexy Beach Premium Resort s otevřeným světem a zcela novým herním/úpravovým systémem a minule zase shotaconové Secrossphere, nyní sáhli opět do vod čisté simulace bez jakýchkoliv zbytečných přídavků a stvořili Honey Select, který byl slibný už od vydání velice funkční trial verze.


Editor ženských a mužských postav

Asi tím nejsilnějším článkem celé hry je editor postav, velice široce vycházející z editoru SBPR. Pro představení, jde o editor, kde si lze bez servítek vytvořit vše. V případě editoru ženských postav tedy virtuální postavu jakéhokoliv vzhledu. To zahrnuje úpravu těla od hlavy až po paty, která se od SBPR liší hlavně v nových možnostech, co se týče variability obličeje. Díky jakékoliv etnické i národnostní volnosti se tak nikdo nemusí vázat jen na čistě japonský vzhled, na který se hry podobného rázu vysazují. Tedy, až na hlas, který zůstává v japonštině a tím pádem si odporuje, co se vyřčeného zbytku o neomezenosti týče.

Nicméně hlas je to, kde se Illusion pohnul a tentokrát přinesl víc než dostatečné množství možností. Hlasy, vázající se mimochodem s hlavním povahovým rysem, nyní dokáží sednout jakékoliv vytvořené postavě. Dá se totiž pomocí posuvníku upravit i jeho výška. Taktéž nechybí kromě hlavní povahy nastavení i toho, jaký bude mít ona postava počáteční přístup k hrdinovi, či na co bude reagovat a jak bude reagovat, což přidává na široké variabilitě i v tomto směru. Samozřejmě nechybí hromada kombinovatelných kostýmů, z větší části přejatých ze SBPR, ale obsahujících i množství úplně nových. Nově je možné zvolit si tři oděvy, tedy venkovní, do pokoje, či do sprchy, které se mění v závislosti na dané scéně.

Editor mužských postav je sice taky velice podrobný, nicméně stále chybí třeba posuvník výšky, což holt nepřeje shotaconu (ačkoliv se na něj jako kompenzace dostalo v Secrossphere) a celkové proporce stále působí trochu protáhle a tudíž nepřirozeně. Na druhou stranu - ještě, že jinak věci zůstaly takové, jaké byly i v SBPR a lze si zde tedy kromě ženských postav vytvořit i mužského hrdinu, který bude představovat hráče. Taktéž se fantazii větší meze nekladou, omezení se týká jen účesů a oděvů, což je vzhledem k celku zanedbatelná maličkost.

Nebudu dál chodit okolo horké kaše, či zbytečně rozepisovat detaily. Tentokrát se Illusion překonal ještě o chlup víc, než u SBPR a naservíroval prakticky dokonalý editor, kterému se nemůže rovnat nejen jakýkoliv editor z předešlých titulů, ale vůbec ani jiný z podobně laděných her (ať jde o hry od Kiss, či jiného zdaleka ne tak kvalitně produktivního studia). Jde o unikát, který nebrání si splnit takřka kterékoliv fantazie.

Největší senzací je ale možnost si převést postavy ze SBPR právě do HS. Sice je po importu potřeba ty postavy trochu upravit, protože převod není úplně dokonalý, ale je zároveň vidět, že tu migraci z nepovedeného do povedeného brali tvůrci z Illusion tentokrát vážně.


Herní systém

Než se dostaneme k samotné sexuální interakci, zastavil bych se v krátkosti u hlavního herního systému. Ten vychází z námětu hry, jíž je víceméně takové randění, něco na způsob love hotelů a společnic, ačkoliv to není úplně tak dáno. Jedna místnost pojme až dvacet hrdinek, se kterými bude následně možné přejít do interakcí, či se nejednou stane, že některá z nich do ní bude chtít přejít sama a doslova po hrdinovi i sama skočí. Je tu takový hybrid toho, co bylo třeba v Premium Play Darkness, či v kultovním Artificial Girl 3. Hrdinky prostě nejsou jen bezduché loutky. Čas od času a vůbec v závislosti na činech ze strany hrdiny se jim mění nálada, či jejich činnost, od čehož se odvíjí následné možnosti. Vše lze po splnění zadaných úkolů, které odemykají hlavně nové možnosti a kostýmy, následně upravovat.

Je možné si přitom vybrat hned z několika lokací, kde nechybí venkovní a dost exhibicionistické s procházejícími siluetami kolemjdoucích, několik druhů pokojů, nebo i školní třída. Ani zde to tedy možnostmi nešetřilo.Sexuální interakce

Hned po editoru jsou ony interakce druhým hlavním článkem. Zde hodně závisí na tom, jakou má hrdinka náladu a jaký má celkový vztah k hrdinovi. To ovšem není tak komplexní, jak to mohlo vyznít a třeba věc, že hrdinka hrdinu nesnáší a vlastně ani nechce přecházet do interakcí, se dá jednoduše nastavit předem v editoru povahy. Potom se hodně liší počet a vůbec typ poloh, které hra nabízí. Těch je tu víc než dost, všech možných, méně i více standardních a hlavně se dají volně přepínat bez závislosti na lokaci. Omezení ze SBPR tedy vymizelo, což je jen dobře. To, jaké polohy se během interakce využijí, následně ovlivňuje hrdinčinu náladu. Lze tak svou případnou hrubostí způsobit i její psychické zlomení.

Kromě klasické interakce je možnost využít i trochu úchylnější stránky hry. Čas od času, či za použití speciálních tlačítek, může hrdinka při pokusu o interakci být zrovna na záchodě, ve sprše, či spát. Je pak na hrdinovi, zda odejde, počká a nebo se na ni vrhne i při vykonávání těchto činností (tedy, v případě spánku ani tak moc o činnost nejde). Tím se sexuální interakce rozšiřují o další možnosti, omezené sice na maximálně pár poloh, ale okořeňují hru něčím méně častým. Záleží pak na přístupu hrdinky, zda proti těmto činům nebude nic namítat, či naopak dá najevo svou nelibost.

Celkově je tu mnoho nových animací, které svou příjemnou dynamičností a tím ne tak okatém opakování připomínají Artificial Academy 2. Jsou tu ovšem dva prvky, které zde Illusion očividně testuje a to nejen nová fyzika prsou, která působí opět o něco realističtěji, ale i fyzika tekutin. Tedy, v podstatě jen jedné jediné tekutiny, sice nemající dokonalé kolize, ale je vidět, že se Illusion nebojí experimentovat s možnostmi Unity (herního enginu) a následně je implementovat do svých nových titulů.

Sexuální interakce jsou tentokrát velmi solidní a nabízí spoustu možností, jak s hrdinkami v danou chvíli naložit. Jejich reakce a nutnost sledovat měřič, který stanovuje míru potěšení, nedělají z těchto interakcí další jednostrannou a nudnou jízdu. Co možná chybí, tak nějaké hromadnější akce s více hrdinkami, které si lze samozřejmě vytvořit dle libosti v přiloženém studiu, nikterak se nelišícím od toho ze SBPR, ale holt to zde jinak regulérně na rozdíl od třeba nedávného Play Clubu chybí. Jediná taková výtka, kdy ovšem není nemožné, že tato možnost nepřijde s některým z budoucích obsahových balíčků do hry.


Verdikt

Musím říct, že Honey Select dostál toho, co sliboval už v době trial verze – kvalitní, propracované a interakčně orientované hře od Illusion, která má konečně i nějakou tu duši. Po zklamání hlavně ze SBPR a jeho nefunkčního (a zbytečného) otevřeného světa, je to takový pěkný krok kupředu bez zbytečných zádrhelů. Konečně studio udělalo něco pořádně a nevynechávalo prvky, které dělaly předešlé tituly dobrými. Tedy ano, chybí zde hromadné interakce, ale to se dá vzhledem ke zbytku zkousnout. Není to v podstatě ani nic nepostradatelného. Hra je taktéž správně optimalizována, tudíž rozjet ji na kterémkoliv výkonnějším stroji by neměl být problém.

V současné době je venku už mnoho módů, o které se postarala internetová komunita Hongfire, jenž doporučuji navštívit už jen kvůli odkazům, pokud by vás případně tento titul zaujal a vy si ho chtěli vyzkoušet sami. Nechybí tak téměř kompletní anglický překlad, odcenzurování, mód zpřístupňující pohled z první osoby (hlavně pro použití s VR), nebo i přídavky, jako jsou nové kostýmy. Je toho už teď mnoho a díky přístupnosti jádra Unity enginu a vůbec kvalitě titulu toho bude v budoucnu ještě víc.

Doufám, že se vám tentokrát nepříliš rozepisovaný článek líbil, případně jste objevili něco, co vám alespoň virtuálně splní nějaké tajné, necudné sny. Upřímně jsem hodně zvědav, s čím přijde Illusion příště. Moje predikce je, že buď opět na chvíli přejde na něco víc do anime/hentai stylu, či bych si troufl tvrdit, má jiné, velké eso v rukávu (třeba pokračování Artificial Girl, nebo Artificial Academy). Prozatím ale Honey Select jako zábava v mezičase bohatě stačí. Stále se chystá vyjít několik přídavných balíčků, tudíž na úplné novinky se dostane až zase později.

Komentáře

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain