Kategorie: Erotika

Play Club

Play ClubV mé minulé recenzi západní XXX hry Girlvania: Summer Lust jsem se zmiňoval o novém titulu od Illusion, který se chystal vyjít, nicméně nyní je již venku, bez zbytečných odkladů a ve vší parádě. V tomto článku se tedy podíváme na zoubek Play Club a zda opravdu předčil očekávání, která z něj mnoho natěšených fanoušků Illusion mělo.

Girlvania: Summer Lust bylo zklamáním a nedokázalo vyplnit svůj čas tak, jak by při čekání na Play Club mělo. Nicméně již nadešla ta slavná chvíle, kdy je dlouho očekávaná nová hra od Illusion venku a zde připravena k mému zrecenzování!

Je mou povinností opět upozornit na to, že článek je nevhodný pro osoby mladší 18 let. Pokud jej čte někdo, komu ještě 18 nebylo, doporučuji raději navštívit některý z mých jiných článků, které se nezabývají tématikou výhradně pro dospělé.

Nyní se už tedy vrhneme na slibovanou hru. Ta tentokrát opět zastává trochu temnější téma, kterým se už Illusion proslavilo v minulých letech třeba nechvalně známým RapeLay (které má s Play Club leccos společného). Protože ještě není překlad, z příběhu toho moc neřeknu, i když, koho by ve hře tohoto typu zajímal zrovna příběh? Každopádně tu máme celkem 5 hlavních postav. První je oprsklá tsundere Akane, nejmladší Momiji, tichá Yayoi a paradoxně matka všech třech uvedených, Asae. Kromě těchto čtyř je tu ještě s nimi nijak krevně nepropojená sekretářka Rinko. (Každou z nich si můžete zvlášť upravit, ale o tom až v dalším odstavci.) A úkolem hlavního hrdiny, který rozhodně nebude patřit mezi nejnenásilnější muže planety, je postupně všechny zlomit (kromě Rinko, která je dobrovolná od samého začátku). Tuny textu se dají naštěstí lehce přeskákat a příběhová část vás postupně provede všemi stavy jednotlivých dívek, kdy to ve výsledku nepůsobí nějak extrémně násilně. Jen ze začátku dívky interakce slovně odmítají a činy hrdiny jsou trochu hrubější, ale postupem času se jim to začíná líbit a jsou povolnější. U každé z nich tak musíte strávit zhruba 5 interakcí, při nichž je ovšem nutno provést uspokojení tak, aby z toho něco měly i ony a tím se jim zvýšil stat ve vyobrazeném srdíčku (které logicky musíte zaplnit). Jakmile máte hotovo, příběh končí a již máte zcela volnou ruku k tomu, co s nimi dál provedete.

(Pokud někdo zná RapeLay, či aspoň zná hlavní postavy... Nepřipadají vám ty první, Akane a Momiji, náhodou podobné Aoi a Manace? A není náhodou uniforma Akane úplně stejná, jako ta Aoi?)

Dostanu se tedy rovnou k tomu, co všechny asi zajímá nejvíc a to je úprava postav. Illusion po této stránce přináší poslední roky poměrně solidní editory, ale zde se téměř překonal. Ještě než začnu, rovnou řeknu, že hra tentokrát jede v realistickém stylu, tudíž postavy reprezentují (ač lehce idealisticky) spíš opravdové Japonky, než anime postavy jako takové. Editor zde tedy nabízí rovnou tři oblasti úprav a to od hlavy až k patě. Když začneme hlavou, tak u ní lze nastavit nejen tvar, ale detailně upravit i strukturu obličeje, takže přijde na oči, pusu, nos, ale i další detaily, jako obočí, či brada. Vše má mnoho sliderů, takže už jen tady lze stvořit naprostý unikát. Až mě překvapilo, kolik nastavení je třeba jen pro samotný nos. Dál se přesuneme k hrudní části. Ta taky nabízí širokou škálu možností, od samozřejmé velikosti, po tvar, směr a pevnost. Dále už zbývá klasické nastavení postavy, čili to, zda má mít postava trochu toho tuku k dobru, či má naopak vypadat jako tyčka, to je už na vás. Co zde ovšem chybí a nemohu nezmínit, je slider pro výšku. Tím pádem jsou všechny postavy fixované jen na jednu výšku bez rozdílu, což je bohužel trochu krok dozadu, protože třeba takové Premium Play Darkness jej mělo a to nemluvím ani i o primitivnějším řešení v Artificial Academy 2 ve stylu tří možných výšek. Uzdu fantazii tak nelze upustit zcela a tudíž loliconi si na své nepřijdou. Ovšem to by byl jen takový červík v jinak zralém jablku plném možností, jak si postavu upravit.

Kromě nějakého toho lehkého make-upu (na který se dostává taky v podobě sliderů) se naštěstí dají měnit účesy. Nejen jako celek, ale vyberete si přední i zadní část ze zhruba 30 druhů, což není vůbec špatné. Samozřejmě, na nějaké stojící vlasy, či podobné šílenosti rovnou zapomeňte, protože vzhledem k tomu, že hra se vydává realističtější cestou, to i zde zůstává při zemi a nabízí tak jen realizovatelné typy účesů. U všeho samozřejmě změnit barvu, včetně i kůže, takže pokud chcete mít dívku třeba zelenou, zde to můžete nastavit dle libosti. Ačkoliv jsou tyto slidery poněkud krkolomnější, což si z neznámých důvodů vzalo z Harem Mate, kde to bylo řešeno podobně obskurně a barvy se tak špatně nastavují. A poslední, dost důležitá část, je volba oblečení. Na výběr je tu hned z několika kostýmů, od školní uniformy, přes plavky, normální oblečení, až po maidku. Není jich zatím mnoho, ale již teď se chystají nové. Bohužel, u jednotlivých oděvů si nelze změnit spodek a vršek, jsou tu jako komplet, což je krok dozadu. Ovšem krokem dopředu je volba spodního prádla, které si lze zvolit odděleně horní i spodní. Zbytek tvoří výběr z několika punčoch či ponožek a nakonec bot. U všeho si lze upravit barvu, což je zase příjemné. Celá tato editace je nicméně vázána na povahu dané editované dívky, což je takové trochu omezení, že na ni hlasově nemusí padnout a na výběr zde holt jinak není.

A nyní konečně samotná interakční část. Když máte příběh hotov, už si můžete libovolně vybírat. Takže zde je to kromě postavy i její stav, kdy pokud se vám třeba líbila její původní odmítající forma, můžete si ji zde navolit. Po dohrání hry je tu přítomen i speciální, nadržený stav, který je už extrémně povolný a nic jiného, kromě stálého opakování variant typu „ochinchin wa suki desu“ z úst dané postavy neuslyšíte. (Ne, nechtějte po mně překlad.) Pak dochází i na volbu partnera, kterými jsou kromě hlavního hrdiny i jakýsi tupě vyhlížející „obr“, bezdomovec, ale třeba i oproti těmto dvěma hnusákům nevinný shota. U těch bohužel trochu zklamání v tom, že má každý z nich své vlastní polohy a ty vychází celkem na šest, tudíž oproti hlavnímu hrdinovi to je naprosté nic.

Ten tedy naopak zahrnuje množství poloh, které se na rozdíl od příběhu už nevážou na stav dané dívky, ale jsou zde odemčené všechny. Pořád to není žádná kamasutra, kdy první Artificial Academy si stále nese zásluhu jedničky v oboru, ale najde se zde kromě klasiky i pár novinek, řídké množství BDSM poloh a pár 3P variant. Trochu škoda, že se to na ty skupinovky nezaměřilo víc. Každá z poloh má jen dvě varianty, které závisí na míře zaplnění „pleasure baru“. Výjimkou není ani jeden ze čtyř druhů vyvrcholení. Kromě mužských partnerů lze zvolit i lesbický mód, ve kterém bude inscenovat vybraná postava plus upravená či neupravená Asae, čili žádný incest se zde nekoná (což se dá z části obejít tak, že Asae nahrajete vzhled některé z ostatních dívek, ale mentálně to ony stejně nebudou). Tento mód taky není nějak bohatý a obsahuje jen 6 poloh. Celkem jinak fajn, neurazí a musí se brát v potaz to, že kde Illusion přidal, tak jinde zase ubral. Speciálním tlačítkem lze dívku vyslechnout ohledně jejích pocitů, pro které stačí opravdu lehká znalost japonštiny, aby člověk věděl, na čem je. I když, jak jsem řekl na začátku, stav samozřejmě odpovídá i pocitům, takže odmítající bude ve stylu „kimochi warui“ a naopak povolný „ureshii wa“. Jak se to snaží být realistické, není zde řevu jako na jatkách a ačkoliv se dívky projevují, není to nic, z čeho by si jeden raději vypínal zvuk úplně. Hlavně záleží na povaze, kdy každá z nich se bude vyjadřovat trochu jinak.

Již klasikou je zde i manipulace s oblečením, které u mužské postavy jde jen oděn-neoděn a to navíc jen u hlavní postavy. U dívky lze ale s každou částí manipulovat zvlášť. Aspoň v tomto vše zůstalo takové, jaké to všem naprosto vyhovuje. Z lokací, ve které se interakce bude odehrávat, si můžete taky vybrat a klidně ji během hry změnit. Tady máte na výběr od normálního pokoje, koupelny, záchodu, atd., až po trochu exhibicionistickou klec, kolem které stojí, či posedávají siluety lidí a dokonce je slyšíte, jak se smějí, diví se, či si mezi sebou prostě jen tak špitají. Kromě ní tu jsou ještě další dvě podobné lokace s nechtěným obecenstvem, z nichž jedna je park a další ulička. Co se ovšem nedá, tak pohybovat se po mapě, kdy v minulých titulech bylo možno se přesouvat klidně i volně. Novinkou je zde možnost měnit intenzitu a zdroj osvětlení scény, což bylo možné zatím jen v pozérech. Stejně tak se veškeré úpravy, včetně postav, dají provádět i „při akci“.

Dá se říct, že se tato hra přes všechno to vytknuté docela povedla. Nepředčila očekávání, ale zásadně nezklamala. Nejúchvatnější stránkou je samozřejmě grafika, kdy obzvlášť na modelech a texturách si dali záležet. Ruku v ruce s tím jde i obsáhlý editor postavy, ve kterém si bez servítek a okolků lze stvořit dívku dle vlastních představ a fantazií. Bohužel zde není slider pro výšku, ale to se dá vzhledem ke zbytku jakž takž překousnout. Ohledně samotné interakční stránky se to drží docela příjemného standardu, který nastolil už třeba Harem Mate. Škoda jen omezené možnosti poloh a možností s ostatními dostupnými mužskými (a ženskými) postavami. Dalším možným (a nemalým) negativem je absence pózovače, který byl zatím součástí většiny podobných titulů (I Real Play jej má), ale zde jaksi chybí a neví se, zda vůbec bude ještě přidán. Sám o tom dost pochybuji.

Aktualizace: Oficiální pozér, včetně i 3P módu, pár dalších poloh, účesů, kostýmů, nových map (školní třída, vlak...), atd., byl nakonec přidán v rámci datadisku a k němu přiložené aktualizace. Již přeškrtané negativum tak lze zcela vypustit.

Jinak můžu s klidem říct, že se těžké zklamání nakonec nekonalo a z toho, co Illusion zatím vydalo a co zapadalo do té realističtější kategorie, je to tím nejlepším a nejpropracovanějším. Real Play se může s klidem stydět. RapeLay ovšem naopak stále chlípně usmívat. V současné chvíli, protože to vyšlo teprve včera, nejsou žádné překlady a ani decensory, čili hra zůstává „v rozsypaném čaji“ a s typicky cenzurovanými genitáliemi. Vzhledem k tomu, že moddeři se teprve učí editovat hry vytvořené v Unity, tak jejich příchod nějakou tu chvíli zabere. I tak se dá na vše přijít stylem pokus-omyl, což ovšem zase ne každému vyhovuje.

Aktualizace: Již několik dní po vydání začali moddeři usilovně pracovat na vylepšeních, díky kterým je již venku jak překlad, tak i odcenzurování, řada nových kostýmů a dokonce možnost měnit výšku postav a přepínat do pohledu z první osoby (což platí nejen pro mužskou postavu). Další módy a vylepšení stále vycházejí.

To by bylo k Play Club všechno. Illusion už v současné době jistě pracuje, či aspoň plánuje svůj nový projekt, o kterém zatím nikdo kromě nich nic neví, ale stále se doufá v další Artificial Girl, či jiné pokračování nejslavnějších titulů. Tak tedy uvidíme, jakou cestou se toto studio vydá příště a zda zklame, či naopak překvapí.

Komentáře

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

„Vždy odpouštějme svým nepřátelům, nic je nedokáže víc rozzuřit.“ Oscar Wilde