Kategorie: Festy a cony

Echo z Crweconu 2012

Echo z Crweconu 2012První otaku akce, na kterou jsem se vydal sám, bez jakéhokoliv doprovodu známých. Byla to dvojitá zkouška. Nicméně přináším menší zápis.

Tak jsem se přece jenom odhodlal, rozhodl se potlačit moji nejistotu a vydat se poprvé na nějakou akci sám, bez jakéhokoliv doprovodu známých. A tím byl letošní Crwecon, kde poprvé taky zřídili tzv. manga podzemí, tak jsem si řekl, že to nemusí být špatné a dnes ráno, ještě za stálé nejistoty, vyrazil. Naštěstí to nemám tak daleko, takže jsem na místo dorazil akorát před devátou. Ani jsem moc dlouho nehledal a na klub Cross jsem narazil překvapivě brzy, i když jsem to nejdřív obešel, páč jsem neviděl nikde vchod.

Hned mě překvapilo, že je kolem docela prázdno, jenom pár lidí se mihotalo u bran vstupu, ale jinak žádná fronta, jak jsem naivně očekával. Nu, což, neřešil jsem a nejistě se vydal dovnitř. Tam už jsem se rychleji zorientoval a dorazil do podzemí do sálu, kde se vše mělo odehrávat. Trochu mi bylo divné, že kromě orgů tam bylo jenom pár lidí, ale neřešil jsem, usadil se a čekal na promítání. První, co nám pustili, bylo anime Gunslinger Girl, které mě nějak extra nezaujalo, ale někdy to snad dodívám, tak blbě to nevypadalo zase. Mezitím dorazili další lidi a sál se pomalu naplňoval. Poté se promítal Moyashimon, z čehož se mi ze začátku zkřivil xicht, páč jsem to už viděl, ale nakonec jsem ty tři epky zhlédl a vůbec to nevadilo. Pak už byl sál docela plný a začaly konečně dlouho očekávané přednášky. Co říct, nemůžu si stěžovat. Bylo to sice o tom, že jsem většinu poznával, ale našlo se i pár nových kousků a tipů ke přečtení/zhlédnutí. Přednášející to zvládli bez chyby, i když, za jisté chyby mohla technika, ale však víme, jak je to dneska všechno nespolehlivé. Dozvěděl jsem se něco o tom, jak Crew mangu vůbec edituje a co obnáší to překládání a dokonce i menší vysvětlení, proč je ten přepis takovej a Hepburn a prostě tohle, na co plno lidí nadává. Došlo i na křest českého vydání Bleach mangy. Poté jsem si ještě jednou mohl vychutnat přednášku o hentai (víceméně, ale dobře kamuflovanou názvem "Erotika v japonském komiksu" =D), která byla prakticky stejná, jako ta na letošním AF, ale to nevadilo, dobré přednášky si není od věci zopakovat. Pak ještě byla poslední přednáška a po ní už následoval anime film Blade of Stranger, na kterém nás zbylo už jenom pár, ostatní postupně poodcházeli ještě před začátkem a nebo ve čtvrtině. I když mě to moc nebavilo, nedalo mi to, abych to nedokoukal.

No, na závěr, jakožto první pokus o zavedení něčeho takového na Crweconu, si myslím, že se to povedlo. Lidí dorazilo dost, pár, co mě překvapilo, dokonce i v cosplayích (to jako, slamák dolů =D) a celkově byla atmosféra fajnová, taková mikro-náhrada ostatních festů a určitě nebude špatné, když tohle bude i dál a tak bude o nějakou tu otaku akci v roce víc.

Přikládám pár fotek, první je pohled do vstupu (a ukázka toho, jak kolem není ani noha =D) a další tři jsou fotky přednášek tří přednášejících (první je křtení Bleache, druhá přednáška o hentai a třetí ta závěrečná). Kvalita je mizerná, páč jsem si nebral foťák a všechno nafotil svým polorozpadlým mobilem, ale aspoň něco, jen pro představu.

 

Komentáře

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich