Kategorie: Hry

Aura Kingdom

Aura KingdomVelice očekávaná MMO hra od Aeria Games, Aura Kingdom, je tu! Sice zatím jen v beta fázi navíc uzavřené pro ty, jenž si nezakoupili přístup do ní, nicméně protože já ten přístup mám, můžu se s vámi podělit o takové spíše první dojmy, či tedy jak hra vůbec vypadá a zda předčila či nepředčila všechna velká očekávání.

Jsou to již 4 dny, kdy byla hra prvně spuštěna v angličtině (přesněji, 17.12. v 1 ráno). Zatím tedy jen pro ty, jenž si zakoupili jeden ze čtyř balíčků, nazvaných jako "founder packy". Byl tu proto nejlevnější Supply pack za nějakých 20$ (což činí v přepočtu okolo 500 korun), pak Golden, Platinum a Diamon pack, jenž byl z nich nejdražší (299$, což už dělá přes přes 5 tisíc). Velice přemrštěné ceny, na které si skoro každý stěžoval a mnoho hráčů proto zakoupení balíčku a možnosti být jeden z prvních hráčů raději vzdali a rozhodli se počkat na otevření closed bety. Upřímně, udělali dobře.

Ale já byl nakonec jedním z těch, kteří si zakoupili balíček. Bral jsem samozřejmě ten nejlevnější, 500 mě nějak extra nevytrhlo a na toto MMO jsem se hodně těšil. Abych začal menšími neúspěchy, tak sice ano, hra byla spuštěna přesně v tu 1 ráno (pro ně to byl pacifický čas, čili 16.12. ve 4 odpoledne), ale jen, co jsem změnil rozlišení, mi to spadlo a pak už jsem se na ani jeden ze dvou serverů nedostal, protože ty byly jinak během dvou minut nacpané k prasknutí. Naštěstí, tvůrci přidělali ještě další tři servery, na které se už dalo dostat v pohodě. I když těch hráčů tam bylo i tak nechutně moc, že se ani pomalu chodit nedalo.

img img img

Hned první věc, která moc nepotěšila, je tvořič postav. Sice jo, na výběr je tu z hodně class (Guardian, Duelist, Gunslinger, Ravager, Wizard, Sorcerer, Bard a Grenadier), ale samotný editor následné postavy za moc nestojí. Je tu na výběr jen pár typů očí, vlasů, k tomu samozřejmě i velice skromný počet barev a zde to končí. Takže ve výsledku většina postav bude vypadat skoro stejně jen s tím, že velký rozdíl udělá hlavně účes a jeho barva. Na druhou stranu, osobně jsem radši, než kdyby zde byly slidery. Sice ano, se slidery v editorech postav, jako má třeba AION, se dá udělat nekonečné množství variací a postavy tak vždy budou nějak rozdílné. Ale stačí špatně nějakým hýbnout a vznikne vám nevzhledná karikatura. Proto jsem takhle třeba v případě AIONu předělával svou postavu asi 10x. Ale to jen tak mimo.

Kromě classy a vzhledu je tu na výběr ještě jedna věc. Ano, jedna z mála velice pěkných a inovativních věcí na AK a to bitevní společník, kterého si můžete vybrat ve formě takového polorobota, magické dívky (což potěší lolicony), dráčka a poníka. Ti se navzájem liší svými dovednostmi a specializací. Nicméně na tohoto společníka nejste omezeni, čímž chci říct, že kromě těchto základních je ve hře mnoho dalších, které můžete se svým současným kombinovat (můžete vlastnit všechny a v boji kombinovat až tři).

img img img

Tady ale veškeré inovace končí a začíná typická a ničím extra nezajímavá grindovačka. Questy jsou zkrátka a dobře klasické - někam doběhnout, s někým promluvit, něco nasbírat, a tak dále. Prostě klasika, která na jednu stranu moc nepotěší, ale na druhou, není zde ani nic, co by zklamalo. Starý zašlý standard. Expení je přitom velice rychlé a jednoduché. Stačí se držet questů (které jsou pořád, není tu žádná mezera, kdy by se něco nedělo) a máte zaručeno, že za pár hodin hraní se klidně můžete dostat v pohodě i na 40. level. Navíc vám k tomu zde dopomáhají další dvě věci, jenž jsou pro Aeriu typické. Ze začátku dostanete zadarmo pštrosa, na kterém se cestuje mnohem rychleji a aby toho nebylo málo, základem je zde samozřejmě auto-travelling systém, který jsem již zmiňoval v recenzi o Scarlet Blade, jenž je od stejného vydavatele a umožňuje tak velice pohodlné hraní, při kterém se vlastně nemusíte skoro vůbec snažit, jen se proklikávat dál a dál.

Ani se souboji to není nikterak těžké. Pokud nepoužíváte ze začátku nějakou z mírně slabších class (kdy slabý vyšel bohužel i Gunslinger), je poražení jak normálních nepřátel, tak i bossáků v dungeonech, docela hračkou. Dungeonů se můžete jinak zúčastnit buď sami, nebo skupinově, ovšem některé, obzvláště pak ty questovní, zaměřené na vybití bosse, vyžadují od 2 do 3 hráčů, kteří společně s vámi odemknou dimenzionální krystaly. I tak, nic nového, standard po všech směrech.

img img img

Na 40. levelu ovšem přichází další pěkná věc, nebo spíš vychytávka, která vám vyřeší možné původní dilema, jakou classu zvolit. Ano, narážím na to, že na tomto levelu si budete moci zvolit sekundární classu a používat jí k té své současné. Čili pokud třeba zvolíte ze začátku Duelistu, není problém si k tomu přibrat Gunslingera. Je to jen na vás. Ale rozhodně toto je velice dobrá věc, která hru o trochu ze standardu vyzdvihuje.

Ještě ohledně Eidolona (vašeho bitevního společníka). Ten nezůstává jen tím, s čím začínáte. Můžete jej krmit různými speciálními krystaly a věcmi, které mu zvyšují level a tak se vám může jednoduše stát, že Eidolonovy útoky budou mocnější, než ty vaše. Čili pro něj bude na poražení nepřítele stačit rána, zatímco vy jich budete muset udělat 5 a ještě je prokombinovat. Tím ale lépe, že aspoň k něčemu je. Můžete si jej po čase i vyvinout a udělat z něj tak mega mocného tanka, k čemuž jsem se ještě nedostal, ale ta možnost tu je. Na 25. levelu navíc dostanete nového Eidolona, Sigruna, který se bude od vašeho původního lišit jen svými dovednostmi. Aneb jak jsem říkal na začátku.

img img img

Velkou podpásovkou ovšem je, že veškerý beta obsah končí na 40. levelu. Sice na tomto levelu dostanete nové questy, ale plnit je zkrátka nejde, protože pro jeden úplně chybí NPC a pro druhý se do dané lokace nedostanete. Prostě vás to tam nepustí s tím, že lokace neexistuje. Tohle hlavně dělá proto z placené founder fáze jen ztrátu peněz. Času ani tolik ne, protože uložený obsah zůstane až do samotného otevření hry, kdy pak ale bohužel dojde k promazání dat a naše, founderské a closed-betatesterské postavy a jejich progress zmizí beze stopy. Jediná věc, co nám zůstane, tak možnost si pak udělat nové postavy pod těmi stejnými jmény, jaká jsme si vybrali ze začátku, což je jediná cena útěchy. Jinak to ale za ty peníze nestálo.

Celkově hra nepřináší nic moc nového, prostě jen další z řady grind-driven MMOček, které vyniká pouze bitevním společníkem, auto-travellingem, pštrosem zdarma a kromě toho grafickým zpracováním, které je zde přímo úchvatné, krasné vydetailované a vše je zaměřeno na kresbu ve stylu manga, což mě osobně lákalo asi nejvíc. Ještě kromě vizuálů má hra parádní a zároveň návykově zapamatovatelný hudební doprovod, který konečně ve většině nezní, jako kdyby někdo umíral. Ale kromě těchto pozitiv to není nic nového. Nicméně pro toho, kdo si chce zahrát další z řady MMO a líbí se mu vypsané výhody, je to skvělá volba na bezva odpoledne, či večer, který nemá jak jinak ztratit.

img img img

Už za 3 dny (ohlášeno na 23., kdy počítám, že u nás 24. to bude venku nejdříve) vyjde closed beta, takže kdo chce, měl by se urychleně přihlásit a zajistit si tak přístup do ní, aby pak případně nečekal až do finálního vydání. Což doporučuju spíše, protože nepočítám, že do té doby přidají nějaký další obsah.

To by bylo všechno, shrnul jsem to nejpodstatnější a zítra se můžete těšit na můj videoreview, ve kterém víceméně shrnu to samé, co jsem tu napsal, ale s tím, že to uvidíte vše v pohybu a s mými nepříliš vydařenými mluvenými komentářemi (měl být už dnes, ale bohužel jsem časově nestíhal).

Komentáře

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain